Σκότωσε πάνω σε καβγά τον αδερφό του στη Δάφνη Μεσσηνίας
Τραγική κατάληξη είχε το βράδυ της Παρασκευής ο καβγάς δύο αδερφών στο χωριό Δάφνη με τον 37χρονο Δημήτρη Κουρέτα να πέφτει νεκρός από μαχαιριά που του κατάφερε στο πόδι ο 50χρονος αδερφός του.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicOlbhBAHMaZmPwVlKBa1OOIUwqxqSBZkRxoSLu-PK_Ukw2d6jv9CLnFGPw8xq0Oo0-M-Or15dAIVAFMtw1LwMKSYJZl_0bqWswjpp0oWopJdvS1vukOA6eQ-ilkDlXwGAqJPrisUaCfo/s1600/418044-maxaira.jpg)
Ο καβγάς έγινε για άγνωστο λόγο έξω από το σπίτι τους, γύρω στις 8 το βράδυ με τον 50χρονο να ισχυρίζεται ότι βρισκόταν σε άμυνα. Το θύμα μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Λίγη ώρα αργότερα συνελήφθη ο δράστης στο σπίτι του από αστυνομικούς της Ασφάλειας Καλαμάτας. Σύμφωνα με πληροφορίες ο 37χρονος κατευθύνθηκε αιμόφυρτος προς το αυτοκίνητό του, αλλά έπεσε αναίσθητος. Οι κάτοικοι του χωριού δήλωναν συγκλονισμένοι από το γεγονός. Η Αστυνομία αυτή την ώρα ερευνά τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε το συμβάν.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEicOlbhBAHMaZmPwVlKBa1OOIUwqxqSBZkRxoSLu-PK_Ukw2d6jv9CLnFGPw8xq0Oo0-M-Or15dAIVAFMtw1LwMKSYJZl_0bqWswjpp0oWopJdvS1vukOA6eQ-ilkDlXwGAqJPrisUaCfo/s1600/418044-maxaira.jpg)
Ο καβγάς έγινε για άγνωστο λόγο έξω από το σπίτι τους, γύρω στις 8 το βράδυ με τον 50χρονο να ισχυρίζεται ότι βρισκόταν σε άμυνα. Το θύμα μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Λίγη ώρα αργότερα συνελήφθη ο δράστης στο σπίτι του από αστυνομικούς της Ασφάλειας Καλαμάτας. Σύμφωνα με πληροφορίες ο 37χρονος κατευθύνθηκε αιμόφυρτος προς το αυτοκίνητό του, αλλά έπεσε αναίσθητος. Οι κάτοικοι του χωριού δήλωναν συγκλονισμένοι από το γεγονός. Η Αστυνομία αυτή την ώρα ερευνά τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε το συμβάν.